SALON VÍN 2015

O soutěži a Salonu vín ČR

V úvodních kolech soutěže, hodnotících vína ve vinařských podoblastech velkopavlovické, mikulovské, slovácké a znojemské a z vinařské oblasti Čechy, bylo z 1646 vzorků vybráno 722 nejlepších vín, která postoupila do prvního celostátního kola soutěže. Nejlepších 200 se následně probojovalo do 2. kola, z kterého vzešlo 100 nejlepších vín oceněných titulem Salon vín České republiky, absolutní Šampion, vítěz kategorie a titul pro nejlepší kolekci Salonu vín - národní soutěž vín 2015.

Nový ročník celoroční degustační expozice Salonu vín ČR bude veřejnosti otevřen od soboty 28. února 2015 tradičně na zámku ve Valticích. Letos očekává Národní vinařské centrum v návaznosti na ocenění TOP VINAŘSKÝ CÍL další nárůst návštěvnosti. Toto vítězství v hlasování veřejnosti nepochybně povzbudí k cestě do Valtic další tisíce fanoušku moravských a českých vín.

Výběr degustátorů a systém hodnoce

 V komisích soutěže každý rok zasedají naši nejlepší degustátoři, kteří jsou spolu s moderním počítačovým systémem, vícekolovým hodnocením a garancí Svazu vinařů ČR zárukou objektivity a výběru skutečně nejlepších vín z Moravy a Čech.

Důležitým a zcela zásadním atributem soutěže je požadavek na předchozí nalahvování přihlašované partie vína a odběr soutěžních vzorků přímo u výrobce vína organizátorem soutěže, který má právo na výběr libovolných 6 lahví z přihlašované partie.

Salon vín – národní soutěž vín je také jedna z mála soutěží, které namátkově provádí chemickou analýzu souladu deklarovaných a skutečných parametrů vína. Zároveň je Salon vín – národní soutěž vín suverénně nejpřísnější soutěž v České republice.

Záštita

Záštitu nad Salonem vín – národní soutěží vín 2015 převzal, stejně jako loni, prezident České republiky Miloš Zeman.

Salon vín 2015

 

 

Zdroj www.salonvin.cz